czwartek, 1 sierpnia 2013

Maseczki z glinek


Witajcie:)

Ostatnie upały chyba wszystkim dały się we znaki. Podczas bardzo wysokich temperatur najbardziej cierpią moje włosy oraz skóra twarzy. Aby utrzymać cerę w dobrej kondycji regularnie stosuję maseczkę z glinki, którą przedstawię Wam w dzisiejszym poście. 





 Wszystkie glinki są produktami naturalnymi. Najcenniejsze z nich pozyskuje się z dużych rozlewisk wodnych oraz ze skamieniałego popiołu, a następnie suszy na słońcu. Działanie oraz kolor glinek zależy od zawartości poszczególnych minerałów.


Wyróżniamy maseczki z pięciu rodzajów glinek:
  1. czerwonej
  2. białej
  3. zielonej
  4. żółtej
  5. różowej


Glinka zielona 

Glinka zielona pochodzi ze skał krzemionkowo - aluminiowych, a jej kompleksowe właściwości wynikają ze szczególnej struktury oraz obecności licznych mikroelementów i soli mineralnych. Jest najsilniej działającą glinką, dlatego polecana jest osobom z problematyczną cerą. Oczyszcza i dezynfekuje skórę, delikatnie ściąga oraz zwęża rozszerzone pory, dlatego polecana jest dla osób z cerą tłustą i mieszaną. Usuwa martwe komórki warstwy rogowej, poprawia ukrwienie, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie, wyrównuje pH i wspomaga leczenie trądziku oraz wyprysków. Glinka pielęgnuje, wygładza, regeneruje i ujędrnia zmęczoną oraz zwiotczałą skórę, zmniejszając zmarszczki, jak również zapobiega powstawaniu nowych (w tym celu należy dodać kilka kropli oliwy z oliwek). Wizualnie poprawia wygląd i owal twarzy, tworząc naturalną ochronę przed promieniowaniami UVA i UVB.

Szczególnie polecana do cery tłustej, trądzikowej, z wypryskami i zmarszczkami.

 



Glinka biała

Glinka biała jest bardzo delikatna, dlatego z dużym powodzeniem jest stosowana do pielęgnacji twarzy o cerze normalnej, suchej i wrażliwej. Ze względu na dużą zawartość aluminium (36,1%) ma doskonałe właściwości ściągające i zabliźniające. Duża zawartość krzemianu glinu przyspiesza gojenie, a zawartość wielu soli mineralnych głęboko nawilża, odżywia i regeneruje skórę. Łagodnie ściąga pory, rewitalizuje, wygładza cerę oraz działa oczyszczająco i odświeżająco. 

Szczególnie polecana do cery suchej, delikatnej i wrażliwej.
 
 



 Glinka czerwona
  
Kompleksowe właściwości glinki czerwonej wynikają ze szczególnej struktury oraz obecności licznych soli mineralnych, w tym ok. 60% krzemionki. Maseczka znakomicie oczyszcza skórę w sposób bardzo łagodny, respektując naturalnej pH skóry. Ma właściwości oczyszczające oraz absorbujące nadmiar łoju. Działa ściągająco i złuszczająco, jednak jej działanie jest delikatniejsze od glinki zielonej, więc mogą jej używać osoby z cerą mieszaną, a nawet delikatnie przesuszoną. Jest szczególnie zalecana do cery tłustej i mieszanej, a jednocześnie wrażliwej ze skłonnością do wyprysków. Leczy i łagodzi trądzik różowaty, pozostawiając skórę świeżą, gładką i aksamitną. Glinka ma również działanie przeciwzmarszczkowe, dlatego stosowana jest również do skóry dojrzałej.

Szczególnie polecana do cery tłustej i mieszanej, a jednocześnie wrażliwej.





Glinka żółta

Glinka żółta jest bogata w mikroelementy oraz charakteryzuje się większą niż inne glinki zawartością żelaza. Stosowana jest do cery tłustej, anemicznej, a jednocześnie wrażliwej oraz do cery normalnej bladej. Ma właściwości złuszczające, oczyszczające i stymulujące, pozwalające na dotlenienie komórek. Pobudza krążenie nadając skórze blasku.

Szczególnie polecana do cery tłustej, trądzikowej oraz wrażliwej.





Glinka różowa

Glinka różowa składa się z dwóch różnych, naturalnych glinek: białej i czerwonej. Mieszanka składa się zazwyczaj z 2/3 glinki białej i 1/3 glinki czerwonej, co daje delikatną kompozycję glinki różowej, będącej wynikiem zachowania soli mineralnych występujących w obydwu glinkach. Jej działanie jest delikatniejsze od glinki czerwonej, dlatego mogą ją stosować nawet osoby z suchą skórą. Glinka zawiera między innymi krzem, aluminium, żelazo, magnez, sód, fosfor, potas oraz wapno. Występujące mikroelementy powodują, że glinka różowa ma właściwości zabliźniające, dezynfekujące i wygładzające. Będąc glinką bardzo delikatną posiada jednocześnie, tak jak inne glinki, właściwości absorpcyjne, działa kojąco i przeciwzapalnie. Glinka różowa ma zastosowanie do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, również ze skłonnościami do alergii i podrażnień. Daje efekt ściągający, wzmacniający, a jednocześnie kojący i odprężający.

Szczególnie polecana do cery wrażliwej i delikatnej, ze skłonnościami do podrażnień.





Zastosowanie

Stosuję regularnie, raz w tygodniu maseczkę z glinki czerwonej. Firma Argiletz oferuje glinkę w saszetkach do samodzielnego przygotowania lub gotową maseczkę w tubkach. Kupuję saszetki, gdyż zawierają odpowiednią porcję glinki na jedną maseczkę, której przygotowanie jest dość łatwe i szybkie.

Jestem bardzo zadowolona z efektów po zastosowaniu maseczki. Już po pierwszym zabiegu moja skóra była oczyszczona, nawilżona, świeża oraz gładka i miła w dotyku. Aby otrzymać lepszy efekt polecam wykonać peeling przed nałożeniem maseczki.



Aby przygotować maseczkę należy wysypać glinkę do naczynia






Następnie dodajemy wody (z ujęć głębinowych lub ewentualnie przegotowaną) w ilości ok 2-3 łyżeczek (ok. 6-7 ml) i mieszamy. Należy otrzymać gładką masę o konsystencji budyniu.










Całą maseczkę, grubą warstwę, nakładamy na twarz. Nie można dopuścić do wyschnięcia glinki, pomaga w tym nałożenie na twarz wilgotnej gazy lub spryskiwanie wodą.




Po 15 minutach należy zmyć maseczkę ciepłą wodą, a następnie rozkoszować się gładką i odżywioną cerą




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz